آیت الله مکارم شیرازی به جمع واقفان یک موقوفه مشارکتی پیوست/خرید هزار سهم از موقوفه مهرفاطمی

تاریخ : 1396/5/30

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مدیرکل و معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل اوقاف خراسان رضوی پرداخت.

وی در ادامه در این جلسه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی اول جهان اسلام است و باید معرفت و شناخت ایشان در سطح جامعه اسلامی بالا ببریم

وی افزود: برای موقوفه ی مشارکتی مهرفاطمی، 320هزار سهم که هرکدام 50هزار تومان قیمت دارد در نظر گرفته شده تا عموم مردم بتوانند سهیم باشند.

 احمد زاده اظهار داشت: این موقوفه در هفت طبقه شامل 17واحد تجاری و 28واحد مسکونی با ارزش 16میلیارد تومان واقع در خیابان شهدا مشهد احداث خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: برگزاری جشن ولادت و مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و برنامه های فرهنگی و قرآنی برای ترویج فرهنگ فاطمی به تشخیص متولیان از مهمترین اهداف این موقوفه است.

در ادامه این دیدار آیت الله مکارم شیرازی گفت: گاهی نسبت به مسائل مربوط به حضرت زهرا(س) کم لطفی می شود و بعضا آن اهتمامی که پیامبر اکرم(ص) در کلام و رفتار نسبت به ایشان داشتند را نداریم.

وی افزود: ان شاالله با انجام این کار آن کم توجهی جبران شود و آثار و برکات آن را ببینید که ما از تشکیلات حضرت زهرا(س) برکات زیادی دیده ایم.

مرجع عالیقدر جهان تشییع خطاب به مدیر کل و معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی اظهار کرد: برای شما در امر ترویج فرهنگ فاطمی آرزو ی توفیق می کنم و امید وارم  نام فاطمه زهرا(س) روز به روز بیشتر بدرخشد.

گفتنی است در این دیدار هزار سهم وقف مشارکتی مهر فاطمی توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی خریداری و وقف شد.

 
 
 
 
 
 

منبع : اوقاف