پژمان بازغی: به وقف فرهنگی و سینمایی نیاز داریم/ رغبت کارگردان‌ها برای ساخت فیلم‌های مذهبی کم تر شده

تاریخ : 1396/5/7

 به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه پژمان بازغی در گفتگو با الهام مرادی خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر درباره میزان حمایت از فیلم‌های مذهبی گفت: متاسفانه امروزه حمایت‌ لازم از اینگونه فیلم‌ها نمی‌شود برای مثال فیلم رستاخیز که یک فیلم تاریخی و مذهبی است پس از مخالفتها از پرده سینماها پایین کشیده شد بنابراین با وجود این وضعیت رغبت کارگردان‌ها برای ساخت اینگونه فیلم‌ها کم تر شده است.

وی در ارتباط با فرهنگ وقف در حوزه سینما و تلویزیون گفت: در کشور ما ایران وقف یک امری دیرینه است و از صدر اسلام وجود داشته حتی افرادی وجود دارند که تمام مال و ثروت خود را وقف میکنند بنابراین یک موضوع غریبه برای مردم ایران نیست.

در رابطه با وقف در حوزه سینما و تلویزیون به نظر من این موضوع  از حوزه اختیارات سینماگران خارج است اما اگر یک خط مشی تعیین شود و اعتقادات مذهبی آن بین مردم نهادینه شود طبیعتا مانند تمام فعالیت های اجتماعی دیگر می توانیم این فرهنگ را هم ترویج دهیم.

وی در ادامه افزود: سازمان اوقاف در صورت رضایت واقف، باید این اطمینان را به آنها بدهد که برای مثال زمین و ملک آنها برای ارائه خدمات فرهنگی از جمله ایجاد یک سینما، سالن تئاتر، آموزشگاه و دانشکده هنراستفاده می‌شود، البته زمانی مردم در این کار پیش قدم می‌شوند که مسائل مذهبی آن در ابتدا حل شده باشد.

پژمان بازغی درباره نقش سازمان اوقاف در ترویج این فرهنگ در حوزه سینما و تلویزیون گفت: وقتی افراد می خواهند عمل وقف را انجام دهند به سازمان اواقاف و امور خیریه مراجعه می‌کنند پس سازمان اوقاف می تواند مشورت دهد و افراد را به وقف در این حوزه هدایت کند که این کار در حال انجام است.

 
 
 
 

منبع : اوقاف