پرسش و پاسخ
سوالی دارید؟ سوال خود را از ما بپرسید

آخرین سوالات پاسخ داده شده :
 
سلام علیکم.موقوفه ای بعد از تشریفات و ثبت در سامانه حدود چندین سال بدون تولیت میماند و در این مدت به حسب وقف نامه باید دیگری از اولاد متولی باشد ولی با استناد به اینکه ایشان بر علیه وقف شکی میشود و جهت دخل وتصرف در موقوفه ادعا میکند حسب امر چگونه متولی بعد از آن مشخص میشود؟..سپاس
سلام.لطفا بفرمایید:1- چرا آیتم 2 ماده شماره 1 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف مصوبه سال 54 حذف شده و اگر چنانچه اصلاح شده است در طی چه ماده ای صورت گرفته؟2-در صورت تخلف سازمان اوقاف در امر نظارت استصوابی و قضایی خود(ارایه شده در مقاله ای در همین سایت) از چه مرجعی این تخلف قابل پیگیری می باشد؟
بین ما مبایعه نامه بسته شده و کد رهگیری دارم و در ازای دیر کردن جریمه لحاظ شده است ولی ایشان می گویند چون اختلاف بین اداره اوقاف و اداره ثبت هست شما اگر هم شکایت کنید بی نتیجه هست .
با سلام بنده در شهریور سال 94 یک ملک در پاکدشت پشت شهرداری خریداری نموده ام و قرار شده سنداوقاف داده شود ولیکن با گذشت این هه مدت هنوز سند زده نشده است و می گویند بین اداره ثبت و اداره اوقاف اختلافاتی به وجود آمده است . لطفا بنده را راهنمایی کنید باید چکار کنم.
بعد اینکه فرزند ارشد در خارج از کشور هست ولی به برادر خود وکالت تام داده ولی اداره تحقیقات گرگان میگه نمیشه باید خود فرزند ارشد بیان ایران کارای تولیتو انجام بده.همچین چیزی هست یا میشه با وکالتی که به برادر خود داده کارهارو انجام بده؟
سلام یه موقوفه 1500هکتاری داریم در گرگان 3تا روستاه هست از هر روستاه 3دونگش مال ماس وقف خاص اولاد هست.که پدر پدر بزرگم وقف خاص اولاد کرده اخرین متولی پدر بزرگ بنده بود که هیچکاری نتونسته انجام بده وقتی زنده بود چون اوقاف گرگان همکاری نمیکنه.الانم بعد8سال دوباره داریم تولیتو میگیریم ولی همکاری نمیکنن
1) آیا اداره اوقاف وقتی سند اجاره تنظیم می کند باید از شهرداری برای نوع کاربری آن زمین استعلام کند؟ 2) اگر نهر متروکه¬ای در بخشی از شهر (داخل شهر) باشد متعلق به شهرداری است یا وزارت نیرو ؟ یا اداره ثبت می تواند برای آن زمین ها(بستر نهر متروکه) سند صادر کند؟
اینجانب مستاجر مغازه ای واقع در پاساژی که ملکیت آن وقف می باشد دارای حق سر قفلی بر اساس سال1356 هستم.مدتی است که ستاد موقوفات استان تهران طی قرار دادی با یک پیمان کار قصد نوسازی پاساژ را دارد و رضایت مستاجران به عهده این شرکت واگذار شده است آیا ین شرکت می تواند بدون موافقت تمامی مستاجران اقدام کند؟
سلام و عرض ادب بنده کارشناسی رسمی هستم مدتی است یکی از متولیان موقوفه حکم دادگاه برای تولیت گرفته و درخواست نموده که در امر اداره موقوفات خود را با او همکاری نمایم از جمله در خصوص تعیین موقعیت و نقشه برداری و احصا و غیره لطفا در مورد نحوه عقد قرارداد راهنمایی بفرمایید. با تشکر
در جواب شما که گفتید باتمام قدرت مقابله کنید یعنی اینکه به دادگاه مراجعه کنم یا اینکه با مذاکره حل می شود.
سلام آیا اصطلاح "پذیره" که در قانون اوقاف برای اراضی ذکر شده در مورد اجاره آب زراعی هم امکان دارد. با تشکر
با سلام بنده متولی اشتراکی در موقوفه ای میباشم و چون شریک بنده فوت شده است وطبق وقف نامه بنده به تنهایی می باید اینکار را انجام دهم تا از اقوام کسی بیاید ولی اداره اقاف خود شریک بنده شده و هر چه نامه از اداره تحقیق و استفساء از آقای حسنی نیا شده که اوقاف فوضولی کرده کنار نمی کشد چه کار باید کرد.
با سلام زمینی واقف به متراژ معین وقف نموده حالیه متولی متوجه شده متراژان بیش وقف می باشد با توجه به اینکه وارث متولی می باشد چه باید کرد
با سلام. موضوع پایان نامه اینجانب حسن نیت در عقد وقف می باشد. لطفا راهنمایی کنید که منظور از حسن نیت در عقد وقف چیست؟؟ با تشکر از سایت خوب شما
با سلام.40 سال پیش زمین وقفی خاص اجاره نمودم با اجازه ساخت اعیان و واگذاری اعیان و بعد از این همه سال با ساخت و ساز و فروش انها حال بعد از 40 سال موقوف علیهم ها میگویند وقفنامه اجازه اجاره بیش از 3 سال نداده و تقاضای قلع و قم و خلع ید کرده اند.مگر نباید با اینجانب اجاره مجدد بنویسند؟
باسلام .شخصی اعیانی زمین های زراعی رااز فردی که مستاجر اعیانی زمین های فوق است وبه نام وی نیز دراجاره نامه در موقوفه خاص ...موجود میباشد خریداری کرده وبه موجب سند عادی و قبل از فوت اقدام به فروش اعیانی به پسران خود نموده حال با توجه اینکه اجاره نامه رسمی بنام مرحوم نمی باشد آیا دختران مرحوم میتوانن
با عرض سلام و خسته نباشید اگر متولی حسینیه موقوفه بر خلاف اصول وقف نامه عمل کند و ناظر هم وجود نداشته باشد(فوت شده) (در وقف نامه ذکر شده که باید همیشه ناظر وجود داشته باشد) ، وراث واقف چگونه می توانند اقدام و اعتراض کنند؟ با تشکر
با سلام دوباره 1- "نسلا بعد نسل و بطنا بعد بطن" به چه معناست؟ 2-آیا متولی حسینیه موقوفه باید پاسخگوی سوالات وراث واقف در مورد ایرادات کیفیت اجرای وقف باشد؟ 3- آیا متولی می تواند برای برگزاری مراسم ختم از مردم پول دریافت کند؟ در حالیکه در وقف نامه چیزی گفته نشده و وراث معتقدند نظر واقف هم چنین نبوده.
با سلام در یک وقف نامه رسمی، شرح کامل امور حسینیه موقوفه توضیح داده شده،آیا متولی (بعد از واقف) می تواند بنا به نظر خود رفتار کند و مثلا مسجد راه اندازی کند؟ یا اینکه حتما باید طبق وقف نامه رفتار کرد؟ اگر در وقف نامه گفته شده که در روز 21 رمضان نذری داده شود، آیا متولی می تواند در 10 محرم نذری دهد؟
یک واقف زمینی را برای ساخت حسینیه وقف کرده و ساختمان آنرا شخصاً تکمیل کرد. در وقف نامه که حدود چهل سال قبل از ساخت حسینیه نوشته شده است آورده شده که چنانچه واقف شخصاً توفیق اتمام ساختمان حسینیه را نداشت، باید از ثلث اموال برای ساخت استفاده شود. حال بعد از وفات واقف، متولی طلب ثلث میکند، حکم چیست؟
123